Založ si blog

Ako je to s tou „úctou k pravde“

„Absurdita na absurditu“ To ma v dnešných dňoch napadá doslova na každom kroku – v TV, v novinách, na internete, v debatách… Asi niesom sám kto si lámal hlavu nad tým ako je možné, že niekto je schopný hlásať totálne bludy, obviňovať napadnutú obeť z agresie, nevidieť jednoznačné fakty, ospravedlňovať vraždenie, hájiť fašizmus a dokonca sa pokúšať prevracať nezpochybnitelnú históriu…??! „To sú mechom udretí? Slepí?“ alebo „Prečo pomáhajú svinstvu, vedomo šíria lži“??!

Nedávno som absolvoval niekolkohodinový rozhovor s jedným veľmi bohatým človekom názorovo na „opačnej strane barikády“, ktorý asi vďaka nášmu dlhoročnému kamarádstvu dokázal byť úprimný. Bavili sme sa o pálčivých problémoch dneška – rusi, Ukrajina, Líbya, Sýria, korporácie, emigranti… Nakoniec som mu položil otázku: „Ty držíš stranu USA, pretože sa bojíš o majetok“? A on na to ANO! „Ja tiež viem že v Afghanistáne a Iraku bolo hrubo porušené medzinárodné právo – že to boli sprosté útoky na zvrchované krajiny, že v Líbyi bola pošlapaná rezolúcia BROSN, že v Sýrii sa protiprávne vyzbrojujú a financujú zločinecké bandy, že za príliv migrantov može jedoznačne agresívna zahraničná politika USA, že na Ukrajine bol západom vyvolaný krvavý puč, rusi určite nezostrelili MH17, na Kryme bolo demokratické referenduma bol to západom vynútený krok – ináč by Rusko prišlo o svoje čiernomorské základne a prestalo byť veľmocou, že sankcie na Rusko sú účelom – nie trestom, že TTIP je cesta k nesvojprávnosti a zotročeniu európskych štátov…Ale som si istý, že západ mi nikdy nebude siahať na majetky. Naproti tomu u Ruska po historických skúsenostiach, tú istotu nemám!“

A zase je to tu „Za všetkým hladaj peniaze“. Že či všetci tí tunelári, podnikatelia, zbohatlíci (jedno ako zbohatli)…, niesú náhodou tí najlepší strážcovia „demokracie“?

 

Dnes by človek povedal, že sa predsa už „nedá nevidieť“, že od tých demokratických hodnot ktoré tak vyznávame a strážime, predsa nemožeme oddeliť vojny, likvidácie národov, obrovské utrpenie ani otrasnú stratu morálky vo všetkých sférach života. A vačšina ľudí to už pochopila. Tipol by som, že tak 80% už vie kde je pravda a vačšina z nich ju už aj nahlas kričí – v záujme mieru, svojich detí, samotného života… Ale nekričí celých 80% – je tu ešte menšia mlčiaca časť, ktorej sa dosova zrútil svet – modly, ideály,  „pravdy“ ktoré hlásali sa ukázali v pravej nahote – neni ľahké naraz všetko poprieť a verejne priznať, aký som bol celý život naivný… Kto z nás to dokáže?

No ale ako je možné, že jednoznačná vačšina 80% ľudí nedokáže presadiť svoj názor? Prečo sú slabší, ako tých 20%? Čo sú zač tí „20 percentní“? Tí by sa dali zase rozdeliť do dvoch skupín – 15% a 5%. Tých 15% sú tzv obete propagandy – naprogramovaní – veria tomu, čo vidia v TV a čo si prečítajú – pritom úzkostlivo dbajú na to, čo pozerajú a čo čítajú, majú svoj zoznam „doveryhodných zdrojov“ a všetko čo sa vymyká okamžite programovo označia za „nepriatelskú propagandu“ najlepšie ruskú, či komunistickú… Žiadnu logiku nehladajú a vlastný úsudok zásadne nepoužívajú. Tzv armáda vymytých hláv – na tých najlepšie sedí označenie „ovce“!

No a tých 5%? Povačšine inteligentní a úspešní ľudia. Tí klamú zámerne a vedome, poslušne držia stránku svinstvu,…v záujme ochrany svojho majetku a vymožeností, ktoré im ten majetok prináša – s plným vedomím rizika, že to všetko može dopadnúť zle, že bude vojna…ale vo viere, že ich strana to zase nejako uhrá… Majetok nepustí a ten kto ho má, riskuje koli nemu čokolvek – viz moj kamarát vyššie. Títo ľudia sú ale paradoxne tou najsilnejšou skupinou – presne podľa demokratických zásad – víťazí ten, kto má viac peňazí! Oni ich majú a vlastnia všetko – politiku i média…i nás.

História sa opakuje a pravda zase trie biedu. Nič dobrého nás nečaká! Kiež sa i v tej mocnej menšine čosi pohne…napríklad svedomie? Ale to sa s prachami moc nekamaráti!

Tie čísla sú samozrejme vymyslené – je to iba moj skromný odhad a prejavený názor.

Na túto dobu veľmi aktuálna pesnička od Vladimíra Vysockého – v podaní Nohavicu

 

Nemennosť hraníc vs právo občanov na sebaurčenie.

13.12.2018

Predstavme si situáciu, že by Hitler v rámci 3. říše rozhodol o tom, že Bavorsko bude "odteraz" patriť pod anšlusované Rakúsko - samozrejme v rámci 3. ríše. Potom sa 3. ríša rozpadne, Hitler viac »

Katalánsko vs Národní třída 1989

05.10.2017

Na sociálnych sieťach, na youtube, vimeo, mailami od priatelov... vidíme množstvo otrasných fotiek a videí z brutálneho zákroku španielskych policajtov v Katalánsku. Mlátenie dievčat, starcov, viac »

Odkaz politikom a médiam

29.09.2014

Vo chvíli, keď sa určitá mocenská skupina snaží ostatné skupiny zatiahnuť do vojnového konfliktu, sú slová dôležitejšie ako zbrane - a tiež svojím spôsobom ničivejšie. Ak sa majú masy viac »

ORAVA: Snehová kalamita

V obciach na Orave by malo v nedeľu pomáhať ešte 60 hasičov

20.01.2019 10:47

Hasičom sa v oravských obciach zasiahnutých snehovou kalamitou podarilo do sobotného večera vykonať všetky práce.

ustavny sud

Verejné vypočutie kandidátov na ústavných sudcov odštartuje v stredu

20.01.2019 09:33

Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR čaká vypočuť rovných 40 kandidátov na nových sudcov.

fico

Fico a Kresák môžu za ústavných sudcov voliť samých seba, tvrdí právnik Peter Wilfling

20.01.2019 08:55

Slovenský právny systém túto situáciu vyslovene nerieši.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 110542x
Priemerná čítanosť článkov: 2352x

Autor blogu

Kategórie