Založ si blog

Ako je to s tou „úctou k pravde“

„Absurdita na absurditu“ To ma v dnešných dňoch napadá doslova na každom kroku – v TV, v novinách, na internete, v debatách… Asi niesom sám kto si lámal hlavu nad tým ako je možné, že niekto je schopný hlásať totálne bludy, obviňovať napadnutú obeť z agresie, nevidieť jednoznačné fakty, ospravedlňovať vraždenie, hájiť fašizmus a dokonca sa pokúšať prevracať nezpochybnitelnú históriu…??! „To sú mechom udretí? Slepí?“ alebo „Prečo pomáhajú svinstvu, vedomo šíria lži“??!

Nedávno som absolvoval niekolkohodinový rozhovor s jedným veľmi bohatým človekom názorovo na „opačnej strane barikády“, ktorý asi vďaka nášmu dlhoročnému kamarádstvu dokázal byť úprimný. Bavili sme sa o pálčivých problémoch dneška – rusi, Ukrajina, Líbya, Sýria, korporácie, emigranti… Nakoniec som mu položil otázku: „Ty držíš stranu USA, pretože sa bojíš o majetok“? A on na to ANO! „Ja tiež viem že v Afghanistáne a Iraku bolo hrubo porušené medzinárodné právo – že to boli sprosté útoky na zvrchované krajiny, že v Líbyi bola pošlapaná rezolúcia BROSN, že v Sýrii sa protiprávne vyzbrojujú a financujú zločinecké bandy, že za príliv migrantov može jedoznačne agresívna zahraničná politika USA, že na Ukrajine bol západom vyvolaný krvavý puč, rusi určite nezostrelili MH17, na Kryme bolo demokratické referenduma bol to západom vynútený krok – ináč by Rusko prišlo o svoje čiernomorské základne a prestalo byť veľmocou, že sankcie na Rusko sú účelom – nie trestom, že TTIP je cesta k nesvojprávnosti a zotročeniu európskych štátov…Ale som si istý, že západ mi nikdy nebude siahať na majetky. Naproti tomu u Ruska po historických skúsenostiach, tú istotu nemám!“

A zase je to tu „Za všetkým hladaj peniaze“. Že či všetci tí tunelári, podnikatelia, zbohatlíci (jedno ako zbohatli)…, niesú náhodou tí najlepší strážcovia „demokracie“?

 

Dnes by človek povedal, že sa predsa už „nedá nevidieť“, že od tých demokratických hodnot ktoré tak vyznávame a strážime, predsa nemožeme oddeliť vojny, likvidácie národov, obrovské utrpenie ani otrasnú stratu morálky vo všetkých sférach života. A vačšina ľudí to už pochopila. Tipol by som, že tak 80% už vie kde je pravda a vačšina z nich ju už aj nahlas kričí – v záujme mieru, svojich detí, samotného života… Ale nekričí celých 80% – je tu ešte menšia mlčiaca časť, ktorej sa dosova zrútil svet – modly, ideály,  „pravdy“ ktoré hlásali sa ukázali v pravej nahote – neni ľahké naraz všetko poprieť a verejne priznať, aký som bol celý život naivný… Kto z nás to dokáže?

No ale ako je možné, že jednoznačná vačšina 80% ľudí nedokáže presadiť svoj názor? Prečo sú slabší, ako tých 20%? Čo sú zač tí „20 percentní“? Tí by sa dali zase rozdeliť do dvoch skupín – 15% a 5%. Tých 15% sú tzv obete propagandy – naprogramovaní – veria tomu, čo vidia v TV a čo si prečítajú – pritom úzkostlivo dbajú na to, čo pozerajú a čo čítajú, majú svoj zoznam „doveryhodných zdrojov“ a všetko čo sa vymyká okamžite programovo označia za „nepriatelskú propagandu“ najlepšie ruskú, či komunistickú… Žiadnu logiku nehladajú a vlastný úsudok zásadne nepoužívajú. Tzv armáda vymytých hláv – na tých najlepšie sedí označenie „ovce“!

No a tých 5%? Povačšine inteligentní a úspešní ľudia. Tí klamú zámerne a vedome, poslušne držia stránku svinstvu,…v záujme ochrany svojho majetku a vymožeností, ktoré im ten majetok prináša – s plným vedomím rizika, že to všetko može dopadnúť zle, že bude vojna…ale vo viere, že ich strana to zase nejako uhrá… Majetok nepustí a ten kto ho má, riskuje koli nemu čokolvek – viz moj kamarát vyššie. Títo ľudia sú ale paradoxne tou najsilnejšou skupinou – presne podľa demokratických zásad – víťazí ten, kto má viac peňazí! Oni ich majú a vlastnia všetko – politiku i média…i nás.

História sa opakuje a pravda zase trie biedu. Nič dobrého nás nečaká! Kiež sa i v tej mocnej menšine čosi pohne…napríklad svedomie? Ale to sa s prachami moc nekamaráti!

Tie čísla sú samozrejme vymyslené – je to iba moj skromný odhad a prejavený názor.

Na túto dobu veľmi aktuálna pesnička od Vladimíra Vysockého – v podaní Nohavicu

 

Katalánsko vs Národní třída 1989

05.10.2017

Na sociálnych sieťach, na youtube, vimeo, mailami od priatelov... vidíme množstvo otrasných fotiek a videí z brutálneho zákroku španielskych policajtov v Katalánsku. Mlátenie dievčat, starcov, viac »

Odkaz politikom a médiam

29.09.2014

Vo chvíli, keď sa určitá mocenská skupina snaží ostatné skupiny zatiahnuť do vojnového konfliktu, sú slová dôležitejšie ako zbrane - a tiež svojím spôsobom ničivejšie. Ak sa majú masy viac »

Pane Bože v čom to žijeme

12.05.2014

Už zo dva týždne sa na Ukrajine vraždia nevinní ľudia. Moci v Kyjeve sa krvavým pučom dostala nikým nevolená vláda, ktorej prvým krokom bol zákaz ruštiny, ako úradného jazyka. Po ukrajinských viac »

indonézia, zemetrasenie, sulawesi

Úrady v Indonézii dezinfikujú miesta zasiahnuté zemetraseniami a cunami

18.10.2018 14:20

Oznámili, že zničené časti Palu Balaroa a Petobo a obec Jono Oge v susednom okrese Sigi už nemožno obnoviť.

D1 Budimír - Bidovce

Brusel preplatí úsek D1 Budimír - Bidovce pri Košiciach

18.10.2018 13:59

Rozostavaný úsek diaľnice D1 Budimír - Bidovce pri Košiciach bude zaplatený aj z prostriedkov EÚ. Sú súčasťou viac ako 200-miliónového príspevku.

Peter Kazimir,

Minister Kažimír návrh o hazarde stiahnuť nemieni, zmeny však pripúšťa

18.10.2018 13:56

Opoziční poslanci z OĽaNO žiadajú v návrhu zákona o hazardných hrách väčšiu ochranu hráčov hazardu.

Bill Gates

Pomôže Bill Gates aj baniam na Slovensku?

18.10.2018 13:36

Americký miliardár je práve na návšteve Európy a dnes sa stretol aj so slovenským podpredsedom Európskej komisie pre Energetickú úniu Marošom Šefčovičom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 106954x
Priemerná čítanosť článkov: 2325x

Autor blogu

Kategórie