Založ si blog

Ako je to s tou “úctou k pravde”

“Absurdita na absurditu” To ma v dnešných dňoch napadá doslova na každom kroku – v TV, v novinách, na internete, v debatách… Asi niesom sám kto si lámal hlavu nad tým ako je možné, že niekto je schopný hlásať totálne bludy, obviňovať napadnutú obeť z agresie, nevidieť jednoznačné fakty, ospravedlňovať vraždenie, hájiť fašizmus a dokonca sa pokúšať prevracať nezpochybnitelnú históriu…??! “To sú mechom udretí? Slepí?” alebo “Prečo pomáhajú svinstvu, vedomo šíria lži”??!

Nedávno som absolvoval niekolkohodinový rozhovor s jedným veľmi bohatým človekom názorovo na “opačnej strane barikády”, ktorý asi vďaka nášmu dlhoročnému kamarádstvu dokázal byť úprimný. Bavili sme sa o pálčivých problémoch dneška – rusi, Ukrajina, Líbya, Sýria, korporácie, emigranti… Nakoniec som mu položil otázku: “Ty držíš stranu USA, pretože sa bojíš o majetok”? A on na to ANO! “Ja tiež viem že v Afghanistáne a Iraku bolo hrubo porušené medzinárodné právo – že to boli sprosté útoky na zvrchované krajiny, že v Líbyi bola pošlapaná rezolúcia BROSN, že v Sýrii sa protiprávne vyzbrojujú a financujú zločinecké bandy, že za príliv migrantov može jedoznačne agresívna zahraničná politika USA, že na Ukrajine bol západom vyvolaný krvavý puč, rusi určite nezostrelili MH17, na Kryme bolo demokratické referenduma bol to západom vynútený krok – ináč by Rusko prišlo o svoje čiernomorské základne a prestalo byť veľmocou, že sankcie na Rusko sú účelom – nie trestom, že TTIP je cesta k nesvojprávnosti a zotročeniu európskych štátov…Ale som si istý, že západ mi nikdy nebude siahať na majetky. Naproti tomu u Ruska po historických skúsenostiach, tú istotu nemám!”

A zase je to tu “Za všetkým hladaj peniaze”. Že či všetci tí tunelári, podnikatelia, zbohatlíci (jedno ako zbohatli)…, niesú náhodou tí najlepší strážcovia “demokracie”?

 

Dnes by človek povedal, že sa predsa už “nedá nevidieť”, že od tých demokratických hodnot ktoré tak vyznávame a strážime, predsa nemožeme oddeliť vojny, likvidácie národov, obrovské utrpenie ani otrasnú stratu morálky vo všetkých sférach života. A vačšina ľudí to už pochopila. Tipol by som, že tak 80% už vie kde je pravda a vačšina z nich ju už aj nahlas kričí – v záujme mieru, svojich detí, samotného života… Ale nekričí celých 80% – je tu ešte menšia mlčiaca časť, ktorej sa dosova zrútil svet – modly, ideály,  “pravdy” ktoré hlásali sa ukázali v pravej nahote – neni ľahké naraz všetko poprieť a verejne priznať, aký som bol celý život naivný… Kto z nás to dokáže?

No ale ako je možné, že jednoznačná vačšina 80% ľudí nedokáže presadiť svoj názor? Prečo sú slabší, ako tých 20%? Čo sú zač tí “20 percentní”? Tí by sa dali zase rozdeliť do dvoch skupín – 15% a 5%. Tých 15% sú tzv obete propagandy – naprogramovaní – veria tomu, čo vidia v TV a čo si prečítajú – pritom úzkostlivo dbajú na to, čo pozerajú a čo čítajú, majú svoj zoznam “doveryhodných zdrojov” a všetko čo sa vymyká okamžite programovo označia za “nepriatelskú propagandu” najlepšie ruskú, či komunistickú… Žiadnu logiku nehladajú a vlastný úsudok zásadne nepoužívajú. Tzv armáda vymytých hláv – na tých najlepšie sedí označenie “ovce”!

No a tých 5%? Povačšine inteligentní a úspešní ľudia. Tí klamú zámerne a vedome, poslušne držia stránku svinstvu,…v záujme ochrany svojho majetku a vymožeností, ktoré im ten majetok prináša – s plným vedomím rizika, že to všetko može dopadnúť zle, že bude vojna…ale vo viere, že ich strana to zase nejako uhrá… Majetok nepustí a ten kto ho má, riskuje koli nemu čokolvek – viz moj kamarát vyššie. Títo ľudia sú ale paradoxne tou najsilnejšou skupinou – presne podľa demokratických zásad – víťazí ten, kto má viac peňazí! Oni ich majú a vlastnia všetko – politiku i média…i nás.

História sa opakuje a pravda zase trie biedu. Nič dobrého nás nečaká! Kiež sa i v tej mocnej menšine čosi pohne…napríklad svedomie? Ale to sa s prachami moc nekamaráti!

Tie čísla sú samozrejme vymyslené – je to iba moj skromný odhad a prejavený názor.

Na túto dobu veľmi aktuálna pesnička od Vladimíra Vysockého – v podaní Nohavicu

 

Odkaz politikom a médiam

29.09.2014

Vo chvíli, keď sa určitá mocenská skupina snaží ostatné skupiny zatiahnuť do vojnového konfliktu, sú slová dôležitejšie ako zbrane - a tiež svojím spôsobom ničivejšie. Ak sa majú masy viac »

Pane Bože v čom to žijeme

12.05.2014

Už zo dva týždne sa na Ukrajine vraždia nevinní ľudia. Moci v Kyjeve sa krvavým pučom dostala nikým nevolená vláda, ktorej prvým krokom bol zákaz ruštiny, ako úradného jazyka. Po ukrajinských viac »

Boh a Diabol

27.04.2014

História sa opakuje - a nie len tá 100 rokov stará... V Ríme sa zase stretol Boh s Diablom a zase špekulujú, ako vyskúšať Joba zdroj: http://censor.net.ua/photo_news/282820/papa_rimskiyi_frantsisk_vstretilsya_s_yatsenyukom_fotoreportaj viac »

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska chcel uplatniť vratku DPH v sume 146-tisíc eur

19.09.2017 19:34

Prezidentská kampaň Andreja Kisku bola v roku 2014 spojená s niekoľkými daňovými podvodmi. O takmer 150–tisíc eur chcela prezidentova firma obrať štát pri dani z pridanej hodnoty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 45
Celková čítanosť: 94493x
Priemerná čítanosť článkov: 2100x

Autor blogu

Kategórie