Založ si blog

Fuj!

Tohoto som sa fakt nechcel dožiť. Aby jeden národ, ktorý trpel a bol likvidovaný za protektorátu – stanné práva, hromadné popravy, transporty smrti, vypálené Lidice, Ležáky, Ploština…, dokázal takto hnusne uraziť svojich osloboditelov…ktorých ZA NÁS padlo iba v ČSR 140 tisíc…

ČO príde nabudúce?!

A pre všetkých, čo zpochybňujú zásluhu ZSSR pri našom oslobodení:

Ǎno, veĺú časť Slovenska oslobodili rumuni – boli v prvých líniach červenej armády – a tak si odčinili spojenectvo s Hitlerom – napr. pri Stalingrade bojovala po boku Wehrmachtu aj rumunská armáda…

Ale pokial by nebolo nesmiernych obetí červenoarmejcov – pri Moskve, Stalingrade, Kursku, Kyjeve, na Dukle…, tak sa nedostanú ani k nám. Čo by nasledovalo? Plány 3. ríše „ako naložiť so slovanskou rasou – ponemčiť, vysídliť, zlikvidovať…sú dobre známe a podložené! A je teda zavádzajúce uvádzať len tých 140 tisíc červenoarmejcov, ktorí padli na pode ČSR – za naše oslobodenie vďačíme všetkým – skoro každá rodina v ZSSR v tej vojne niekoho stratila – po vojne zostali niektoré dediny komplet bez mužov… Preto je v Rusku doteraz najvážnejším sviatkom „Deň pobedy“. Ľudia sa tam pekne oblečú a s fotografiami svojich padlých predkov vytvoria v uliciach „Nesmrteľné pluky“ – na slávu svojim dedom a pradedom, ktorí zahynuli v tej strašnej vojne. A ten sviatok sa neslávi iba v Rusku – slávia ho občania všetkých štátov bývalého ZSSR po celom svete – nesmrteľné pluky pochodujú v New Yorku, Melbourne, Londýne, San Sebastiane… Ten sviatok je 9. mája – čože sa stalo 9. mája roku 1945?!

Odstránenie pomníku Koneva, je odporný čin – napluvanie do ksichtu tím, ktorým vďačíme za našu súčasnú existenciu! Ten pomník stojí v Prahe, ale nie je iba pražanov. Bol postavený v hlavnom meste Československa za všetkých čechoslovákov – na vďak a slávu tím, ktorí zas nás umierali!!!

… a tie údajné dovody, ako zásah v Maďarsku roku 1956 alebo ako sa vraj dochodca Konev podielal na okupácii ČSSR v roku 1968, sú skutočne absurdné… Ǎno Konev má rovnako ako každý iný maršál na rukách krv – ale hlavne krv nacistov, ktorí nás chceli vykynožiť – behom 6 rokov prišlo o život 360 tisíc čechov a slovákov!

 

Dostihli sme minulý režim – pravda je trestná!

05.12.2019

To čo sa stalo Ficovi, ma fakt pobúrilo! Za čo bol políciou obvinený paragrafom "hanobenie rasy a národa"... Neni podstatné, že sa to stalo Ficovi - nasralo by ma, keby sa to stalo komukoľvek! viac »

Je to snáď naša vina?

16.11.2019

Narazil som na otrasné video rómskych osád a sídlisk, pohladom z dronu. A tak mi v pamati automaticky vyvstali všetky tie výčitky voči nám "gadžom", ktoré celý život počúvam... Ako sme obviňovaní, viac »

Zážitky z Bratislavy

30.10.2019

Po dlšom čase, som zase navštívil svoju "rudnú hrudu"! Najskor som v aute z požičovne poriadne zablúdil v nočnej Bratislave. Akosi som sa nemohol zorientovať. Všade boli akési "nové veci" viac »

Prešov

Galko žiada Sakovej hlavu, hasiči mu oponujú

10.12.2019 22:47

Mohli hasiči pri výbuchu a požiari paneláka v Prešove zachrániť viac životov?

US Russia

Pompeo varoval Lavrova pred zasahovaním do volieb v USA

10.12.2019 22:09

V otázke zasahovania do našich domácich záležitostí som sa vyjadril jasne, je to neprijateľné, vyhlásil šéf americkej diplomacie

Islamský štát, fallúdža, irak,

V Bulharsku odsúdili imáma a jeho 13 nasledovníkov za podporu terorizmu

10.12.2019 21:17

Okrem toho imám vo svojich kázaniach v mešite mesta Pazardžik podnecoval nenávisť a vyzýval svojich stúpencov, aby viedli vojnu z náboženských dôvodov.

SOMALIA-ATTACK/

Ozbrojenci zaútočili na prezidentský palác v somálskom Mogadiše

10.12.2019 20:30

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina. V krajine však útoky často podniká islamistická skupina aš-Šabáb.