Založ si blog

Aká Anexia je prijateľnejšia?

Turecko surovo napadlo severnú Sýriu. Za dva dni je už zo 500 mŕtvych včetne žien a detí, rozbombardované dediny, cesty, 70 tisíc ľudí na úteku…Turecko si na zabratých územiach vytvára samosmrávy…

A tak sledujem TV, čítam noviny, sociálne siete…a furt čakám, že to „demokratický“ svet tvrdo odsúdi. Že sa rozni prezidenti, či generálni tajomníci pred kamerami pohoršia, že tureckí diplomati budú zo všetkých štátov vyhadzovaní, že sa zavedú tvrdé sankcie, Turecko vyhodia z NATO, zrušia mu kandidátku do EÚ…a nič. Americký prezident je spokojný, že neboli prekročené akési „limity“, gen. tajomník NATO opatrne vyzýva k zdržanlivosti, naši prezidenti a ministri zahraničia mlčia, potentáti z EU tiež…

Netrpezlivo čakám, pretože pred pár rokmi prebehla iná „Anexia“… To keď Rusko pomohlo usporiadať v súlade s ústavou autonómneho Krymu referendum, ľudia si ho odhlasovali, neboli žiadne bomby ani mŕtvi…a poloostrov, ktorý v roku 1954 pridelila Ukrajine jedna dnes už neexistujúca komunistická ríša, sa vrátil z vole jeho občanov k vlasti!

Ale tá „Anexia“ okamžite rozpútala celosvetové pohoršenie, blokády, izolácie, sankcie…, rozni svetoví potentáti (včetne tých našich) to tvrdo odsudzovali…a trvá to dodnes.

Tak si kladiem otázku, akáže Anexia je pre demokratický a slobodný svet prijateľnejšia? Vyzerá to, že tá krvavá…

Dostihli sme minulý režim – pravda je trestná!

05.12.2019

To čo sa stalo Ficovi, ma fakt pobúrilo! Za čo bol políciou obvinený paragrafom "hanobenie rasy a národa"... Neni podstatné, že sa to stalo Ficovi - nasralo by ma, keby sa to stalo komukoľvek! viac »

Je to snáď naša vina?

16.11.2019

Narazil som na otrasné video rómskych osád a sídlisk, pohladom z dronu. A tak mi v pamati automaticky vyvstali všetky tie výčitky voči nám "gadžom", ktoré celý život počúvam... Ako sme obviňovaní, viac »

Zážitky z Bratislavy

30.10.2019

Po dlšom čase, som zase navštívil svoju "rudnú hrudu"! Najskor som v aute z požičovne poriadne zablúdil v nočnej Bratislave. Akosi som sa nemohol zorientovať. Všade boli akési "nové veci" viac »

Prešov

Galko žiada Sakovej hlavu, hasiči mu oponujú

10.12.2019 22:47

Mohli hasiči pri výbuchu a požiari paneláka v Prešove zachrániť viac životov?

US Russia

Pompeo varoval Lavrova pred zasahovaním do volieb v USA

10.12.2019 22:09

V otázke zasahovania do našich domácich záležitostí som sa vyjadril jasne, je to neprijateľné, vyhlásil šéf americkej diplomacie

Islamský štát, fallúdža, irak,

V Bulharsku odsúdili imáma a jeho 13 nasledovníkov za podporu terorizmu

10.12.2019 21:17

Okrem toho imám vo svojich kázaniach v mešite mesta Pazardžik podnecoval nenávisť a vyzýval svojich stúpencov, aby viedli vojnu z náboženských dôvodov.

SOMALIA-ATTACK/

Ozbrojenci zaútočili na prezidentský palác v somálskom Mogadiše

10.12.2019 20:30

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina. V krajine však útoky často podniká islamistická skupina aš-Šabáb.