Založ si blog

Podľa rôznych vyhlásení z Bieleho domu sa svet stal po eliminovaní Qasema Soleimáního omnoho bezpečnejším miestom na život.

Keď som si prečítal toto, tak ma už skutočne nadzdvihlo!

Buď sú tí z Bieleho domu zhulení, nesvojprávni…alebo im jednoducho hrabe. Veď Soleimání bol najvyšším a oficiálnym generálom armády štátu, s ktorým USA nieje vo vojnovom stave – či ho už niekto nazýva teroristomm tak túto skutočnosť to nevymaže! A bol zabitý spolu s 25 nevinnými ľuďmi zákerne – na území susedného štátu, kde bol legálne. Jasný akt terotizmu a hrubé porušenie medzinárodného práva. Kto može toto vobec zpochybňovať?

No a tu si prečítam „vyhlásenia z Bieleho domu“… Fakt sa svet stal bezpečnejším? Ono totiž tá vražda zjednotila skoro 100 miliónový národ v nenávisti k západu – nie len k USA ale aj k nám európanom – pretože na tých „mierových misiách“ posobíme tiež. Tak dokáže niekto z tých znalcov „bezpečnejšieho miesta na život“ odhadnúť, koľko ľudí z toho 100 miliónového národa vo svojej viere (ktorú my nevieme pochopiť) a vo svojej pochopiteľnej nenávisti k západu…, nebude svoje zámery konzultovať s nikým – ani cez fejsbuk, ani mailom, ani telefónom (teda to nikto predom neodhalí)…jednoducho sa opášu dynamitom, vlezú niekde do davu turistov…a tam sa „za Alláha“ odpália?! Dokáže niekto z bieleho baráku odhadnúť, koľkým z desiatok miliónov muslimov v Európe (Francúzsko, Nemecko, Švédsko…) takto hrábne v hlave tiež a začnú masakrovať v Európe? To má byť to bezpečnejšie miesto pre život? Čo vari Charlie Hebdo, Bataclan, Madrid, Dusseldorf…niesú dostatočným varovaním??!

Od čias Zikmunda s Hanzelkou chodili do  muslimských štátov rozni cestovatelia, turisti, horolezci. Potom po návrate písali svoje zážitky z ciest. Hromada kníh a článkov z dobových časopisov… A je zaujímavé, že nikde sa tam nedočítame o nejakom terore nepriateľských muslimov – všade čítame, že sa tí naši návštevníci neznámych islámskych krajín stretli s milými, pohostinnými domorodcami, ktorí ich pozvali domov, podelili sa o strechu nad hlavou i jedlo, ukazovali im svoje tradície, kultúru… O nejakom násilí a strachu, v tých cestopisoch neni ani slovo! Tak kde sa to naraz vzalo?

Afghanistan, Pakistan, Alžírsko, Irak, Irán, Jemen, Sýria, Egypt, Líbya… nenaštval náhodou tých islamistov náš „export demokracie“ a niečo nám tým terorizmom náhodou nevracajú? A ako to skončí – aká je vyhliadka do budúcnosti? Zabijeme aj muslimom v iných štátoch ich vážených predstaviteľov štátu…a potom prehlásime, že „teraz už je na svete bezpečnejšie“…?!

 

 

Ďakujem za Levoču!

23.01.2020

Určite niesom sám, pre koho bolo posledné dianie v Levoči veľmi prínosné. Je to také jednoduché... alebo absurdné?! Politická strana, ktorá je označovaná ako extrémistická, fašistická, viac »

Dostihli sme minulý režim – pravda je trestná!

05.12.2019

To čo sa stalo Ficovi, ma fakt pobúrilo! Za čo bol políciou obvinený paragrafom "hanobenie rasy a národa"... Neni podstatné, že sa to stalo Ficovi - nasralo by ma, keby sa to stalo komukoľvek! viac »

Je to snáď naša vina?

16.11.2019

Narazil som na otrasné video rómskych osád a sídlisk, pohladom z dronu. A tak mi v pamati automaticky vyvstali všetky tie výčitky voči nám "gadžom", ktoré celý život počúvam... Ako sme obviňovaní, viac »

zuzana čaputová prezidentka

Čaputová: Holokaust nie je židovská tragédia, je to tragédia nás všetkých

23.01.2020 20:47

Rasovo motivované násilie podľa nej začína vždy slovom.

Izrael holokaust Jad va-šem, Putin, Netanjahu

Putin a Netanjahu odhalili pamätník Leningradskej blokády

23.01.2020 20:31

Netanjahu predtým uviedol, že úloha bývalého Sovietskeho zväzu pri víťazstve nad "nacistickým vraždiacim strojom" nesmie byť nikdy zľahčovaná.

Ukrajina

Počet obyvateľov Ukrajiny klesol o takmer štvrtinu

23.01.2020 20:03

Na Ukrajine žije 20 miliónov žien a 17 miliónov mužov.

právo, súd, spravodlivosť, rozsudok, justícia,

Bulharsko obvinilo troch Rusov v kauze podobnej prípadu Skripaľ

23.01.2020 19:51

Obeťami útoku v 2015 sú majiteľ zbrojovky Dunarit Emilijan Gebrev, jeho brat Christo a tretia osoba.