Založ si blog

Je to snáď naša vina?

Narazil som na otrasné video rómskych osád a sídlisk, pohladom z dronu.

A tak mi v pamati automaticky vyvstali všetky tie výčitky voči nám „gadžom“, ktoré celý život počúvam… Ako sme obviňovaní, že nechápeme odlišnú kultúru, zvyky, jazyk… Ako rómov diskriminujeme, nechceme im dať prácu, nestaráme sa o nich dostatočne, nepomáhame im.. Ako sú koli nášmu „rasizmu“ stále na okraji spoločnosti…

Tak by som bol rád, aby sa diskusie pod týmto blogom zúčastnil nejaký rómsky predák alebo aktivista a skúsil mi vysvetliť, z akého dovodu rómske paneláky vyzerajú staršie a ošarpanejšie, ako rovnako staré paneláky, v ktorých bývajú nerómovia? Koľkým nerómom vystavali obce a štát sociálne bytovky, kde neni treba platiť nájomné? A prečo je vo všetkých rómskych sídliskách, dedinách i osadách taký otrasný bordel – smetisko?

Rád by som sa dozvedel, akú zodpovednosť za to máme my a či sme nenormálni rasisti, keď koli tomu nechceme bývať tam, kde bývajú rómovia?! A čo by sme mali urobiť, aby sa toto konečne zmenilo?!

Dúfam, že tento blog nebude zmazaný ako rasistický. Pretože rasistický nieje! To sú len konštruktívne otázky na jasné fakty!

 

Dostihli sme minulý režim – pravda je trestná!

05.12.2019

To čo sa stalo Ficovi, ma fakt pobúrilo! Za čo bol políciou obvinený paragrafom "hanobenie rasy a národa"... Neni podstatné, že sa to stalo Ficovi - nasralo by ma, keby sa to stalo komukoľvek! viac »

Zážitky z Bratislavy

30.10.2019

Po dlšom čase, som zase navštívil svoju "rudnú hrudu"! Najskor som v aute z požičovne poriadne zablúdil v nočnej Bratislave. Akosi som sa nemohol zorientovať. Všade boli akési "nové veci" viac »

Aká Anexia je prijateľnejšia?

11.10.2019

Turecko surovo napadlo severnú Sýriu. Za dva dni je už zo 500 mŕtvych včetne žien a detí, rozbombardované dediny, cesty, 70 tisíc ľudí na úteku...Turecko si na zabratých územiach vytvára viac »

Prešov

Galko žiada Sakovej hlavu, hasiči mu oponujú

10.12.2019 22:47

Mohli hasiči pri výbuchu a požiari paneláka v Prešove zachrániť viac životov?

US Russia

Pompeo varoval Lavrova pred zasahovaním do volieb v USA

10.12.2019 22:09

V otázke zasahovania do našich domácich záležitostí som sa vyjadril jasne, je to neprijateľné, vyhlásil šéf americkej diplomacie

Islamský štát, fallúdža, irak,

V Bulharsku odsúdili imáma a jeho 13 nasledovníkov za podporu terorizmu

10.12.2019 21:17

Okrem toho imám vo svojich kázaniach v mešite mesta Pazardžik podnecoval nenávisť a vyzýval svojich stúpencov, aby viedli vojnu z náboženských dôvodov.

SOMALIA-ATTACK/

Ozbrojenci zaútočili na prezidentský palác v somálskom Mogadiše

10.12.2019 20:30

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina. V krajine však útoky často podniká islamistická skupina aš-Šabáb.