Založ si blog

Pozitíva pandémie

Samozrejme je to vážne. Od dob španielskej chrípky s miliónom mŕtvych, ľudstvo niečo také nezažilo. Ono vtedy neboli také lieky aké sú dnes, ale na druhej strane tá epidémia nebola celosvetová – ľudia toľko necestovali, nebol taký medzinárodný obchod…

Skor či neskor to zasiahne asi každého. Skutočne ma nenapadá, ako by sa to dalo úplne zastaviť??? Veľa ľudí umrie, liberáli si oddýchnu, že rady pamatníkov socializmu, ktorí si dovolili „usmerňovať“ propagandu a dovolili si vedľa B spomenúť aj A ktoré „pozabudla“ spomenúť, sa náležite preriedia… Prídeme o úspory – o to jediné čo nás hnalo, pretože pád ekonomiky vždy znamená infláciu a devalváciu peňazí… Zavreté prevádzky, fabriky, obchody, letiská, cestovky, divadlá….to všetko sú obrovské straty!

Ale Gretka može mať i trošku uspokojenia. Pozrime sa na oblohu – minimálne dve tretiny lietadiel z nej zmizlo aj s hnusnými bielymi čiarami, fabriky nevyrábajú – niet pre koho, aut jazdí menej atd atd.

Ale ako najvačšie pozitívom tej tragickej situácie vidím v tom, že sa ľudia konečne prebudili! Už na nejakú politiku zvysoka serú… Kto je lavičiar, pravičiar, liberál… Nejaký Matovič, Fico či Sulík…choďte všetci doriti. ľudia si začali uvedomovať, skutočné hodnoty života. Naraz si všímajú bezohladnosť biznisu, systému a ľudí, ktorú pred tým ani nevnímali – že v záujme „zdravia“ už drobní roľníci nemožu predávať na trhovisku…ale Tesco a Billa s klimatizáciami šíracimi všetku pliagu sú otvorené… A ľudia? Že napríklad niekto príde z nakazenej oblasti a nezostane doma, – že mladým je úplne jedno, že nemoc na ktorú ich mladý organizmus spravidla neumiera, kľudne prinesú zo svojich ciest domov – a možu zabiť svojich rodičov, dedkov a babičky… Stav súčasnej morálky, slušnosti a ohladuplnosti, sa ukazuje vo svojej odpornej nahote!

A čo bude potom? Dobre, pamatníkov minulého režimu a druhej svetovej vojny, čo si ešte pamatajú „kto nás zradil a kto zachránil“ ubudne… Ale budú tí čo prežijú ešte liberálom načúvať? Bude ich ešte toľko priťahovať „americký sen“, že každý može byť milionár? Budú potom ešte vidieť jediné šťastie v tučnom bankovom konte, v nákupe zbytočností, nových modelov aut a telefónov, v neobmadzenom lietaní po svete…?

Vedci vytvorili koronavírus – ľudia sa vlastne ničia sami. Ale príroda – naša matka zem si možno trochu oddýchne…

Čo konkrétne bude potom, ťažko predpovedať. Ale určite to bude radikálna zmena hodnot!

Kto dnes komplet ovláda Slovensko? !

06.02.2021

Korporácie? Tzv „finančný systém“ či Matrix? ….A kto presne? To u nás vie asi len zopár ľudí. V každom prípade fungujú premyslene, neunáhľujú sa a všetko robia v ten „správny čas“! Ich cieľom je ekonomicky ovládnuť celé Slovensko, pevne ho pripútať do euroatlantických štruktúr – aby v zahraničnej politike a geopolitických [...]

generál Lučanský – kto zastavil média? !

05.01.2021

Generál Lučanský – veľmi silná osobnosť, chlap ako remeň (podľa všetkých čo ho poznali) – sa dobrovolne vráti z Chorvátska, aby sa zmárnil…?! Po prvom „úraze“ sa celé Slovensko dožadovalo fotiek, videa…ako vyzerá tvár vazobne stíhaného generála. A inak všadeprítomné média naraz nič – žiadne cvakanie fotoaparátov pri [...]

Transparentný nákup od Trnavskej firmy

26.10.2020

Akurát som dopozeral Matovičovu tlačovku, v ktorej obhajoval nákup juhokórejských testov od trnavskej firmy. Niekoľko krát zdoraznil cenu, vylúčil s tou firmou akékoľvek vzťahy a asi 3x pripomenul, že tej firme sa podarilo od výrobcu nakúpiť lacnejšie, ako nakúpil Bill Gates! A ako je už zvykom, tak sa Matovič pustil do úvah, za koľko by nakúpil Pellegrini… :))) No [...]

zima, sneh, Chorvátsko, dedina, potok, rieka

Slnko vystriedal sneh. Teploty v Chorvátsku klesli za 24 hodín o takmer 30 stupňov

16.04.2024 23:46

Severné Chorvátsko zaznamenalo veľký teplotný pokles a sneženie, pričom v pondelok tam dosahovali teploty 28 stupňov Celzia.

trump, súd

Do procesu s Trumpom v kauze platieb pornoherečke vybrali šesť porotcov

16.04.2024 23:08

Celkovo by mohol výber poroty trvať týždeň. Desiatky potenciálnych porotcov totiž vyjadrili pochybnosti ohľadom svojej schopnosti zachovať si v procese nestrannosť.

Josep Borrell

EÚ pracuje na rozšírení sankcií voči Iránu po jeho útoku na Izrael

16.04.2024 21:21

Návrh verejne podporilo Nemecko, Francúzsko a niekoľko ďalších členov EÚ. Súhlas s ním vyslovil aj šéf zahraničnej politiky EÚ Borrell.

NR SR, protest

Pred parlamentom sa zišli stovky ľudí. Protestovali proti zásahom do kultúry i životného prostredia

16.04.2024 19:48, aktualizované: 22:47

Poukázali na to, že vláda má vynakladať maximum úsilia, aby sa kľúčové piliere demokracie mohli rozvíjať slobodne, participatívne a udržateľne.